עורכי דין עורכי דין - אינדקס אתרים של עורכי דין בישראל לפי תחומי התמחות.
עורכי דין-אודות צור קשר שימושון   משרד עורכי דין פרסום עורך / ת דין

פרסומת
אתר נט דין מאפשר לכל עורך דין רשום אשר אושר במערכת להוסיף מאמרים דעה טיפ או מידע אחר. חזרה אל
דף ראשי - עורכי דין 
 
הוסף מאמר
תאריך:10/22/2008 שם הכותב:גיל קראוס שם המאמר:עשרת הדיברות לנפגע תאונת דרכים
1. אל תאבד את העשתונות: עצור את הרכב בצד הדרך והישאר רגוע, וודא כי מצבם הרפואי של כל הנוסעים ברכבך וביתר הרכבים שמעורבים בתאונה הינו תקין ואל תיכנס למריבות וצעקות מיותרות עם בעלי הרכבים הנוספים.
2. אסוף במקום התאונה את פרטי הנהגים המעורבים ודרוש לראות את המסמכים הרלוונטיים: דרוש לראות תעודת זהות, רישיון רכב ותעודת ביטוח חובה. רשום על דף נייר את השמות המלאים, מספרי תעודות זהות, כתובות, מספר וסוג הרכב, פרטי פוליסת הביטוח לרבות שם חברת הביטוח, שם המבוטח ומספר הפוליסה.
3. אסוף פרטי עדים: אם נמצאים במקום עדים לקרות התאונה ונסיבותיה, אסוף את פרטיהם האישיים לרבות שמותיהם ודרכי ההתקשרות עימם.
4. פנה לחדר מיון: אם הינך חש ברע או סובל מכאבים כלשהם, מומלץ כי תפנה ישירות לחדר המיון בבית החולים הקרוב למקום התאונה, בין בכוחות עצמך ובין באמצעות אמבולנס. לא לשכוח לציין בחדר המיון כי נפגעת בתאונת דרכים ולהתלונן על כל כאב או מגבלה אחרת.
5. הודע לסוכן הביטוח על התאונה ונסיבותיה: עדכן את סוכן הביטוח שלך על התאונה והנזקים שנגרמו לך ולרכב ומסור לו את פרטי הנהגים המעורבים וכל פרט נוסף שיבקש. יחד עם זאת, סרב להיפגש עם חוקרי חברת הביטוח והימנע ממסירת מידע שעשוי להכשילך בהמשך הדרך.
6. פנה למשטרת ישראל בכדי להוציא אישור משטרה: בהזדמנות הראשונה, פנה לתחנת המשטרה הסמוכה למקום מגוריך ובקש להוציא אישור משטרה לתאונה. הקפד כי באישור יופיעו מועד ומקום התאונה, פרטי הרכבים המעורבים והמבטחים בביטוח חובה, פרטי הנהגים המעורבים ופרטי הנפגעים בתאונה.
7. הקפד על מעקב רפואי רצוף בקופת חולים: יש להקפיד לפנות באופן רצוף לרופאי קופת החולים שבה הינך מטופל ולהתלונן על כל הכאבים המגבלות מהם הינך סובל. יש לוודא כי כל המסמכים הרפואיים נמסרים לידיך על-ידי רופאי קופת החולים.
8. פתח קלסר מסמכים מסודר לכל המסמכים הרפואיים וההוצאות בגין התאונה: הקפד לשמור את כל המסמכים הרפואיים ולסדרם בקלסר בצורה מסודרת. בנוסף, הקפד לתעד ברישום ולשמור את כל הקבלות בגין הוצאות הרלוונטיות לתאונה, לרבות רכישת תרופות ואביזרים רפואיים, תשלום בגין טיפולים רפואיים, נסיעות בתחבורה ציבורית לטיפולים רפואיים, עזרה בבית, הוצאות שוטפות בגין השהייה בבית וכל הוצאה נוספת.
9. פנה לייעוץ משפטי אצל עורך דין המתמחה בתחום: אל תלך שולל אחרי ניסיונות שכנוע והבטחות שונות של גורמים אלו ואחרים בנוגע לסכומי הפיצויים. דע כי שכר הטרחה בתביעות לפיצויים בגין נזקי גוף בתאונת דרכים הינו קבוע בחוק וכי סכום הפיצויים שונה ממקרה למקרה בהתאם לנסיבותיו.
10. והכי חשוב תהיה בריא, נהג בחוכמה ובזהירות והשתדל להימנע מתאונות דרכים

כותב המאמר עורך / עורכת דין : גיל קראוס

אין במאמר זה משום יעוץ משפטי ו / או חוות דעת מחייבת. כל האמור במאמר זה הינו פרי עטו של העורך / העורכת דין ודעתו של הכותב בלבד

עורכי דין כל הזכויות שמורות נט דין © 2007 www.netdin.co.il